Article number:10039915EAN:4007698583033
Christmas tree stand made of natural mango wood (W/H/D) 19x30x6cm
| IC / MC: | 2 / 8 |
|---|---|
| PU: | 8 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Elegant Christmas tree display made of high-quality mango wood, ideal for appealing decoration solutions in retail and commercial spaces. Robust material offers durability, while the natural design is versatile and supports profitable presentations. Ideal choice for designers and buyers.
| Akzentmaterial: | Mangoholz |
|---|---|
| Color: | Nature |
| Features: | SALE |
| Hauptmaterial: | Mangoholz |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 2 |
| MC quantity: | 8 |
| Packaging units: | 8 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5.5 cm |
| Width: | 19 cm |
| Height: | 30 cm |
| Weight IC: | 0.9 kg |
| Weight MC: | 3.59 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W908 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









