Article number:10037639EAN:4007698498467
Christmas tree decoration gnome made of fabric, red and white, 3-fold, (W/H/D) 5x9x3 cm
| IC / MC: | 24 / 288 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Our enchanting Christmas elves made of high-quality fabric are a cheerful addition to the Christmas tree. Each elf measures 5x9x3 cm (width/height/depth) and brings a festive atmosphere into the home. The gnomes shine in a warm red and white color, which gives them a playful look.
The high-quality fabric guarantees durability and makes them a special decorative element. Hanging on the Christmas tree or in the window, on shelves or as a gift - the gnomes are suitable for many purposes.
The high-quality fabric guarantees durability and makes them a special decorative element. Hanging on the Christmas tree or in the window, on shelves or as a gift - the gnomes are suitable for many purposes.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Textil |
| Color: | Red |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Textil |
| Material: | Textile |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 288 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 3 cm |
| Width: | 5 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight IC: | 0.22 kg |
| Weight MC: | 2.59 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W446 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









