Article number:10047664EAN:4007698279349
Christmas hanger with bow made of poly red 3 assorted (W/H/D) 5x9x1cm
| IC / MC: | 12 / 144 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Versatile Christmas hangers made from durable poly, ideal for retailers and interior designers. Three elegant designs offer an attractive presentation, increase sales and fit perfectly into any seasonal decoration. Benefit from high quality workmanship for a profitable investment.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | Red |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 5 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight IC: | 0.33 kg |
| Weight MC: | 10.56 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









