Article number:10040092EAN:4007698587437
Christmas hanger Santa Claus snowman made of wood (W/H/D) 9x13x0.5cm on tree stand, 6-fold, colorful (W/H/D) 34x59x12cm
| IC / MC: | 48 / 192 |
|---|---|
| PU: | 48 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
High-quality wooden Christmas hanger "Santa Claus snowman" enriches any retail range. Colorful, durable design on tree stand for effective decorations. Ideal for interior designers and retailers who want to combine profitability and aesthetics. A must-have for commercial Christmas decorations.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 48 |
| MC quantity: | 192 |
| Packaging units: | 48 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 0.5 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 13 cm |
| Weight IC: | 1.39 kg |
| Weight MC: | 5.57 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W373 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









