Article number:10043588EAN:4007698677015
Christmas hanger gingerbread made of metal, 2-fold, red (W/H/D) 8x9x3cm
| IC / MC: | 12 / 72 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Robust metal Christmas hangers in red (8x9x3 cm) offer durable, stylish decoration for retail and interior design. Attractive margin thanks to versatile use in shop windows and displays. Ideal for seasonal enhancement of business premises.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Metall |
| Color: | Red |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Metall |
| Material: | Metal |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 72 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 3 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight IC: | 0.86 kg |
| Weight MC: | 5.18 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W516 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









