Article number:10044248EAN:4007698695668
Christmas hanger dog with wreath made of poly, beige/green (W/H/D) 4x7x3cm
| IC / MC: | 8 / 128 |
|---|---|
| PU: | 8 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This charming Christmas hanger made of sturdy poly is ideal for stylish retail decorations. Attractive margins and versatile display options make it a must-have for commercial shoppers and interior designers looking for long-lasting, on-trend products. Perfect for festive accents in retail spaces.
| Color: | Beige |
|---|---|
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 8 |
| MC quantity: | 128 |
| Packaging units: | 8 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 3 cm |
| Width: | 4 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight IC: | 0.62 kg |
| Weight MC: | 9.86 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W069 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











