Article number:10040224EAN:4007698580100
Christmas hanger dog made of poly, 3-fold, red (W/H/D) 7x12x7cm
| IC / MC: | 12 / 144 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Increase your sales figures with the durable poly Christmas dog tag. Ideal for retail and decorations, this stylish accessory in red offers high recognition value and easy added value for your customers. Perfect for attractive shop windows and creative interior designs.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | Red |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 12.5 cm |
| Weight IC: | 1.06 kg |
| Weight MC: | 12.67 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W069, W487 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









