Article number:10044653EAN:4007698709846
Christmas hanger Christmas tree/present/train made of poly, 3-fold, red/green (W/H/D) 5x8x1cm
| IC / MC: | 12 / 144 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Embellish your Christmas decorations with this poly ornament set that features intricate red and green decorations and gold accents. The 5x8x1 cm pieces are ideal for retail and gift stores and are guaranteed to last. Boost sales with festive charm and versatile merchandising potential.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | Red |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 5 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight IC: | 0.6 kg |
| Weight MC: | 7.2 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W130 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









