Article number:10027697EAN:4007698069650
Christmas hanger angel made of textile, 4-fold, pink/white/grey (W/H/D) 5x7x5cm
| IC / MC: | 12 / 288 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Boost your sales results with these charming Christmas hangers made from durable textiles in pink, white and gray. Ideal for retailers and designers, they offer versatile decoration options that meet demanding customer expectations. Perfect for creating an attractive, seasonal atmosphere.
| Color: | Pink |
|---|---|
| Material: | Textile |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 288 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 5 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight IC: | 0.08 kg |
| Weight MC: | 2.02 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W316 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











