Article number:10039815EAN:4007698581404
Christmas bauble star Christmas tree decoration made of glass, 2-fold, red/white/green Ø10cm
| IC / MC: | 8 / 48 |
|---|---|
| PU: | 16 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
High-quality glass baubles with an elegant design in red, white and green that will impress retailers or specialist design stores. Durable material ensures easy presentation and attractive margins. Ideal for stylish, seasonal decorations in professional environments.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 8 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 16 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 10 cm |
| Diameter: | 10 cm |
| Weight IC: | 0.38 kg |
| Weight MC: | 2.26 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W212, W493, W522 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.












