Article number:10038979EAN:4029811467129
Children's plush travel pillow with eye mask monkey made of textile brown (W/H/D) 13x22x10cm
| IC / MC: | 8 / 56 |
|---|---|
| PU: | 8 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The children's plush travel pillow with monkey design is ideal for retailers who rely on durable textile products. Made of high-quality material, it offers versatile use in retail and appeals to designers who want to combine functionality and charming design.
| Color: | Brown |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Textile |
| IC quantity: | 8 |
| MC quantity: | 56 |
| Packaging units: | 8 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 22 cm |
| Weight IC: | 1.44 kg |
| Weight MC: | 10.08 kg |
| Shipping pallet: | 672 |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | N043 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











