Article number:10025015EAN:4029811374977
Cereal bowl "Lieblingsmensch" made of porcelain, 2-fold, white (W/H/D) 13x7x13cm 400ml
| IC / MC: | 6 / 36 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Porcelain cereal bowl "Lieblingsmensch" offers stylish presentation and long-lasting quality. Ideal for retailers and interior designers who focus on design and functionality. Perfect for commercial use to inspire customers with modern elegance and at the same time secure attractive margins.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Porzellan |
| Color: | White |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 13 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 7 cm |
| Filling quantity: | 400 |
| Weight IC: | 2.4 kg |
| Weight MC: | 14.4 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H312 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









