Article number:10045541EAN:4007698735821
Ceramic vase bag, pink/pink (W/H/D) 18x25x10cm
| IC / MC: | 1 / 6 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Handbag" vase made of durable ceramic impresses with its unique design. Ideal for interior designers and retailers, it promotes decor innovation and increases customer satisfaction. Its trendy pink color optimizes shop window presentations and offers versatile applications in commercial environments.
| Color: | Pink |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 6 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 18 cm |
| Height: | 25 cm |
| Weight IC: | 1.02 kg |
| Weight MC: | 6.14 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | ZZZ45541 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.














