Article number:10014228EAN:4007698142285
Ceramic star-shaped mug, 3 assorted (W/H/D) 12x10x8 cm, 300 ml
| IC / MC: | 12 / 36 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The star decor mug made of durable ceramic offers commercial buyers an attractive presentation option. The timeless designs in three finishes are ideal for retail and decoration, expanding your range with high profitability and versatility in professional environments.
| Akzentmaterial: | Keramik |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Features: | SALE |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5.6 cm |
| Width: | 8.1 cm |
| Height: | 10.5 cm |
| Filling quantity: | 300 |
| Weight IC: | 4.1 kg |
| Weight MC: | 12.3 kg |
| Shipping pallet: | 1440 |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W516/H354 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









