Article number:10030550EAN:4007698323547
Ceramic snowman white, red, gray 2-fold, (W/H/D) 6x11x5cm
| IC / MC: | 12 / 60 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Add a seasonal highlight to retail spaces with these durable ceramic snowmen. Perfect for retailers due to easy placement and high margin. Ideal for interior designers to create stylish winter themes. High-quality finish in white, red and gray for a charming and timeless look.
| Color: | White |
|---|---|
| Material: | Ceramic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 60 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 11 cm |
| Weight IC: | 1.26 kg |
| Weight MC: | 6.3 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W091, W271 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











