Article number:10016341EAN:4007698163419
Ceramic pig money box, 4 assorted, W11 x D9 x H9 cm
| IC / MC: | 8 / 48 |
|---|---|
| PU: | 16 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
High quality ceramic money boxes, ideal for retail. The four colors offer attractive presentation options, while durability and versatility in design are an advantage for interior designers and shoppers. Perfect for decoration or as a functional element in professional environments.
| Akzentmaterial: | Keramik |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| IC quantity: | 8 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 16 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 11 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight IC: | 2.166666667 kg |
| Weight MC: | 13 kg |
| Shipping pallet: | 864 |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H430 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









