Article number:10042289EAN:4007698642211
Ceramic money box animals, 4-fold, colorful (W/H/D) 7x10x6cm
| IC / MC: | 8 / 64 |
|---|---|
| PU: | 8 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Offer your customers durable and colorful animal-shaped ceramic money boxes. Ideal for retailers and interior designers, these robust 7x10x6cm designs are attractive and easy to display on the sales floor. Increase your sales with this versatile decorative highlight.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Ceramic |
| IC quantity: | 8 |
| MC quantity: | 64 |
| Packaging units: | 8 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 10 cm |
| Weight IC: | 0.93 kg |
| Weight MC: | 7.42 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | N068 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.













