Article number:10024721EAN:4007698247218
Ceramic ingot money box, W16 x D9 x H5 cm
| IC / MC: | 1 / 48 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Ceramic money box bar, dimensions W16 x D9 x H5 cm, combines elegant design with robust workmanship. Ideal for retailers and interior designers who want to achieve an attractive margin through simple presentation and high-quality materials. Perfect for decoration and storage in demanding commercial environments.
| Akzentfarbe: | Gold |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Keramik |
| Color: | Gold |
| Hauptfarbe: | Gold |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 16 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight IC: | 0.291666667 kg |
| Weight MC: | 14 kg |
| Shipping pallet: | 1152 |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | H430 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











