Article number:10016521EAN:4007698165215
Ceramic frog money box with crown, W12 cm
| IC / MC: | 1 / 48 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Frog with crown" money box made of high-quality ceramic is ideal for retail and decor businesses. With its durable finish, it offers versatile presentation options to inspire customers and secure attractive margins. Perfect as a stylish element for sales areas.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Keramik |
| Color: | Green |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10.2 cm |
| Width: | 11 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight IC: | 0.29 kg |
| Weight MC: | 14 kg |
| Shipping pallet: | 672 |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | H441 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









