Article number:10029241EAN:4007698290665
Ceramic elephant flower pot white (W/H/D) 12x9x10cm
| IC / MC: | 4 / 36 |
|---|---|
| PU: | 8 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The ceramic flower pot Elephant is ideal for interior designers and retailers who are looking for durability and original design. Its compact size allows for versatile use in the sales area and creates eye-catchers that attract customers and increase sales.
| Color: | White |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Ceramic |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 8 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight IC: | 1.22 kg |
| Weight MC: | 11 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | H209 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











