Article number:10046783EAN:4007698257910
Ceramic circus tent tin white (W/H/D) 12x15x12cm
| IC / MC: | 4 / 16 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
Pre-Order
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The white ceramic circus tent tin impresses retailers and designers with its versatility and high-quality finish. Ideal for decorative accents in the retail environment, it offers longevity and an attractive increase in margins thanks to its eye-catching, stylish design.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Keramik |
| Color: | White |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Kollektion: | Christmas Classics |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 16 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 12 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 15 cm |
| Diameter: | 12 cm |
| Weight IC: | 1.85 kg |
| Weight MC: | 7.39 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










