Article number:10046565EAN:4007698252045
Ceramic Christmas house red (W/H/D) 14x10x9cm 450ml
| IC / MC: | 6 / 36 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Increase your sales figures with the charming, durable ceramic mug in Christmas house design. Perfect for seasonal displays, it offers retailers and interior designers an attractive margin boost thanks to its high-quality material and versatility in the commercial decoration sector.
| Color: | Red |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Kollektion: | Christmas Classics |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 14 cm |
| Height: | 10 cm |
| Filling quantity: | 450 |
| Weight IC: | 2.11 kg |
| Weight MC: | 12.67 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










