Article number:10044499EAN:4007698706234
Ceramic Christmas gift box, red (W/H/D) 13x15x13cm
| IC / MC: | 3 / 18 |
|---|---|
| PU: | 3 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Elegant ceramic jar, ideal for seasonal retail presentations and decorative accents in interiors. Robust material ensures longevity and commercial success through attractive margins. Perfect for commercial buyers who appreciate quality and attractive design.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Keramik |
| Color: | Red |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 3 |
| MC quantity: | 18 |
| Packaging units: | 3 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 13 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 15 cm |
| Diameter: | 13 cm |
| Weight IC: | 0.83 kg |
| Weight MC: | 8.25 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W513 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











