Article number:10043025EAN:4007698663216
Ceramic banana vase (for dried flowers only), yellow (W/H/D) 14x15x14cm
| IC / MC: | 1 / 12 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Ideal choice for interior designers and retailers, the "Banana" vase made of durable ceramic offers an eye-catching feature for dry arrangements with its vibrant color and enhances the appeal of any retail space. Perfect for stylish commercial environments and simple decoration.
| Akzentfarbe: | Gelb |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Keramik |
| Color: | Gelb |
| Hauptfarbe: | Gelb |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 14 cm |
| Width: | 14 cm |
| Height: | 15 cm |
| Weight IC: | 0.74 kg |
| Weight MC: | 8.83 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | N015 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.













