Article number:10035319EAN:4007698439095
Candle plate made of transparent glass (W/H/D) 10x2x10cm
| IC / MC: | 24 / 96 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The transparent candle plate made of high-quality glass (10x2x10 cm) offers retailers and interior designers versatile decoration options. Robust workmanship guarantees durability, ideal for stylish displays and presentations. Increases profitability through its timeless elegance and easy integration in commercial environments.
| Akzentfarbe: | Transparent |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Transparent |
| Hauptfarbe: | Transparent |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight IC: | 3.43 kg |
| Weight MC: | 13.73 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W432 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









