Article number:10036692EAN:4007698471729
Candle holder made of glass, transparent metal, black (W/H/D) 10x13x10cm
| IC / MC: | 6 / 24 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Discover the elegant glass and metal candle holder (10x13x10cm) for versatile, stylish store displays. High-quality materials guarantee durability, while the clear design inspires interior designers and convinces commercial buyers with attractive margins. Ideal for retail and professional decoration.
| Akzentfarbe: | Transparent |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Transparent |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Transparent |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 13 cm |
| Weight IC: | 2.53 kg |
| Weight MC: | 10.13 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W503 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









