Article number:10038808EAN:4007698534141
Candle holder made of glass, bamboo, transparent metal, natural (W/H/D) 11x16x11cm 750ml
| IC / MC: | 6 / 24 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Discover the versatile candle holder made of glass, bamboo and metal. Ideal for retailers and interior designers, it impresses with its timeless design and durable materials. Perfect for stylish presentations in the salesroom or for an elegant ambience in your project.
| Akzentfarbe: | Transparent |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Transparent |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Transparent |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 11 cm |
| Width: | 11 cm |
| Height: | 16 cm |
| Filling quantity: | 750 |
| Weight IC: | 3.7 kg |
| Weight MC: | 14.78 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W186 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









