Article number:10036758EAN:4007698473884
Candle holder made of ceramic black, white 2-fold, (W/H/D) 13x6x13cm
| IC / MC: | 6 / 36 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
For retailers and designers: Our two-tone candle holder made of durable ceramic combines modern design with functionality. Ideal for atmospheric store or office decorations, it guarantees high margins and timeless elegance. Format (W/H/D) 13x6x13cm, perfect for versatile applications.
| Color: | Black |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Ceramic |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 13 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight IC: | 1.64 kg |
| Weight MC: | 9.83 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W917 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.












