Article number:10029554EAN:4007698299477
Candle holder leaf made of water hyacinth, metal for 3 candles nature (W/H/D) 50x3x25cm
| IC / MC: | 4 / 8 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This water hyacinth and metal candle holder offers retailers and interior designers an effective presentation. Thanks to its robust materials and modern design, it is ideal for stylish decorations in commercial environments, increasing customer loyalty and offering attractive margins.
| Akzentmaterial: | Naturmaterial |
|---|---|
| Color: | Nature |
| Features: | SALE |
| Hauptmaterial: | Naturmaterial |
| Material: | Nature Material |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 8 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 25 cm |
| Width: | 50 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight IC: | 1.41 kg |
| Weight MC: | 2.82 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | A021 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










