Article number:10029046EAN:4007698286279
Candle holder deer head for 4 candles made of gold metal (W/H/D) 30x40x18cm
| IC / MC: | 1 / 4 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Add elegant accents to your retail space or design project with the golden metal deer head shaped candle holder. Ideal for retailers and interior designers, its sturdy finish and luxurious appearance offer high profitability and versatility.
| Akzentfarbe: | Gold |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Metall |
| Color: | Gold |
| Hauptfarbe: | Gold |
| Hauptmaterial: | Metall |
| Material: | Metal |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 4 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 18 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 40 cm |
| Weight IC: | 1.98 kg |
| Weight MC: | 7.92 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W185 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









