Article number:10029030EAN:4007698286057
Candle 10x9x10cm wax champagne
| IC / MC: | 6 / 6 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The high-quality champagne wax candle (10x9x10cm) impresses with its elegant design and durability. Ideal for retailers and interior designers, it guarantees versatility in stylish retail spaces and decoration projects, while increasing commercial success through attractive margins.
| Akzentfarbe: | Champagner |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Wachs |
| Color: | Champagne |
| Hauptfarbe: | Champagner |
| Hauptmaterial: | Wachs |
| Material: | Wax |
| Season: | Christmas, Spring |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 6 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight IC: | 4.16 kg |
| Weight MC: | 4.16 kg |
| Shipping pallet: | 504 |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W360 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










