Article number:10039628EAN:4007698559441
Buddha on elephant made of magnesia antique brown (W/H/D) 38x46x20cm
| IC / MC: | 1 / 1 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Robust and aesthetically pleasing, the "Buddha on Elephant" made from high quality magnesia will add an exotic touch to your retail or design project. Durable and easy to display, this eye-catcher maximizes profitability in decorative environments. Ideal for retail and exclusive interiors.
| Color: | Brown |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Magnesia |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 1 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 19.5 cm |
| Width: | 38.5 cm |
| Height: | 46 cm |
| Weight IC: | 3.85 kg |
| Weight MC: | 7.7 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | N024 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









