Article number:10035545EAN:4007698445102
Bracelet with olive wood cross brown (W/H) 7x7cm
| IC / MC: | 48 / 480 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This stylish bracelet made of sturdy olive wood sets the tone in any product range. Ideal for retailers and designers who focus on natural materials and elegant design. Durable and versatile, it enhances the appeal of your range and supports high-quality retail presentations.
| Color: | Brown |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Wood |
| IC quantity: | 48 |
| MC quantity: | 480 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 0.5 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight IC: | 0.34 kg |
| Weight MC: | 3.36 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W112, W198 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









