Article number:10042736EAN:4007698658342
Bowl cat/dog decor made of porcelain, 2-fold, colorful (W/H/D) 12x7x12cm
| IC / MC: | 8 / 16 |
|---|---|
| PU: | 8 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The adorable porcelain bowls with playful cat and dog motifs are perfect for pet related retailers. The sturdy and colorful bowls are ideal for enhancing retail appeal and can be displayed in a variety of ways. Text: "Choc."
| Akzentmaterial: | Porzellan |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| IC quantity: | 8 |
| MC quantity: | 16 |
| Packaging units: | 8 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 12 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight IC: | 2.73 kg |
| Weight MC: | 5.46 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | N057 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









