Article number:10046629EAN:4007698253653
Bordeaux glass Christmas bauble, 2 assorted (W/H/D) 8x8x8cm
| IC / MC: | 12 / 48 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Flaked glass Christmas baubles in Bordeaux, 8x8x8cm, offer retailers and interior designers versatility and stylish presentation. Robust glass guarantees durability, while the elegant design encourages creative decorations in a commercial environment while allowing for attractive margins.
| Color: | Bordeaux |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight IC: | 0.4 kg |
| Weight MC: | 1.58 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










