Article number:10035038EAN:4032037769946
Beer mat with bottle opener with saying, made of metal colorful 6-fold, (W/H) 8x8cm
| IC / MC: | 48 / 96 |
|---|---|
| PU: | 48 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Optimize your sales area with these colourful metal beer lids including bottle opener. Robust and versatile for retail use, they offer commercial shoppers attractive margins and are ideal eye-catchers for interior designers.
| Akzentmaterial: | Metall |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Metall |
| Material: | Metal |
| IC quantity: | 48 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 48 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 0.1 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight IC: | 2.45 kg |
| Weight MC: | 4.29 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H407 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









