Article number:10042989EAN:4018156255027
Artificial flower fig branch made of plastic, green (H) 57cm
| IC / MC: | 12 / 48 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Add realistic elegance to your business or project with the durable fig branch artificial flower. Made from high quality plastic, it offers interior design versatility without the maintenance. Perfect for retailers: effortless display, attractive margin, lasting aesthetics.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Kunststoff |
| Color: | Green |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Kunststoff |
| Material: | Plastic |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 0.5 cm |
| Width: | 0.5 cm |
| Height: | 57 cm |
| Weight IC: | 1.21 kg |
| Weight MC: | 4.85 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | N083 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









