Article number:10043051EAN:4007698663896
Anti-stress balls animal heads made of plush/memory foam, 4-fold, white/green/brown/grey Ø9cm
| IC / MC: | 12 / 48 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Boost your retail space with durable anti-stress balls made from plush and memory foam. Ideal for relaxing accents in retail stores or for stress-free interior design in offices. Attractive colors and animal designs increase customer loyalty and sales opportunities. Ø9cm, perfect display size.
| Akzentfarbe: | Grau |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Plüsch |
| Color: | Grey |
| Hauptfarbe: | Grau |
| Hauptmaterial: | Plüsch |
| Material: | Plush |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 9 cm |
| Diameter: | 9 cm |
| Weight IC: | 0.53 kg |
| Weight MC: | 2.11 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | N079 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










