Article number:10043310EAN:4007698668792
Anhänger Gummiknüppel aus Filz, Rot/Weiß (B/H/T) 3x7x1cm
| IC / MC: | 18 / 360 |
|---|---|
| PU: | 18 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The red and white felt candy cane (3x7x1cm) offers retailers and designers durable, high quality decoration for creative displays. Ideal for festive displays in the retail environment, it combines attractive design with ease of use to create profitable growth potential.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Filz |
| Color: | Red |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Filz |
| Material: | Felt |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 18 |
| MC quantity: | 360 |
| Packaging units: | 18 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 3 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight IC: | 0.04 kg |
| Weight MC: | 0.72 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W095 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










