Article number:10031015EAN:4007698337148
Angel with faux fur skirt made of ceramic black (W/H/D) 10x24x9cm
| IC / MC: | 1 / 24 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Adorable ceramic angel with polka dot detailing, ideal for Christmas retail. Features durable faux fur skirt for added retail versatility. Perfect for boutiques that attract whimsical decorating enthusiasts. The ready-to-show angel offers profitable resale potential and a cohesive design for a variety of settings.
| Akzentfarbe: | Schwarz |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Keramik |
| Color: | Black |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Schwarz |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8.8 cm |
| Width: | 10.5 cm |
| Height: | 24 cm |
| Weight IC: | 0.46 kg |
| Weight MC: | 11 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W950 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









