Article number:10040513EAN:4007698604912
Advent wreath for 4 metal rod candles, beige (W/H/D) 26x6x26cm
| IC / MC: | 2 / 4 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Robust Advent wreath made of beige metal, ideal for stylish shop windows and modern offices. Durability and timeless design offer retailers and interior designers a profitable, versatile decorative element. Perfect for four stick candles, measuring 26x6x26 cm, which adds seasonal value.
| Akzentfarbe: | Beige |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Metall |
| Color: | Beige |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Beige |
| Hauptmaterial: | Metall |
| Material: | Metal |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 2 |
| MC quantity: | 4 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 26 cm |
| Width: | 26 cm |
| Height: | 6 cm |
| Diameter: | 26 cm |
| Weight IC: | 1.13 kg |
| Weight MC: | 2.25 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W341 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










