Article number:10043827EAN:4007698683849
Advent calendar Christmas decoration made of paper/cardboard, colorful (W/H/D) 31x6x31cm
| IC / MC: | 1 / 8 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Bring festive cheer to your retail store with our durable Advent calendar made of high-quality paper and cardboard. Perfect for appealing decoration concepts and sales-boosting presence. Ideal for interior designers looking for original design solutions. Size: 31x6x31cm.
| Akzentmaterial: | Papier/Pappe |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Papier/Pappe |
| Material: | Paper/Cardboard |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 8 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 31 cm |
| Width: | 31 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight IC: | 0.39 kg |
| Weight MC: | 3.08 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W328 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










