Article number:10044016EAN:4007698695873
Acorn nut jar made of ceramic, white (W/H/D) 10x15x10cm
| IC / MC: | 4 / 24 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Ceramic acorn nut box, white - a stylish addition to elegant retail spaces or innovative interiors. The durable ceramic guarantees sustainability, while the sophisticated design offers versatile display options, creating additional sales opportunities for retailers and interior designers.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Keramik |
| Color: | White |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 15 cm |
| Weight IC: | 1.58 kg |
| Weight MC: | 9.5 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W406 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











