Product information
The Wurm Holstentor light house made of durable porcelain adds a touch of history and elegance to your projects. Ideal for retailers and interior designers, it offers an attractive presentation and higher margins in a professional environment with its robust finish and 2-unit lighting.
| Akzentfarbe: | Beige |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Porzellan |
| Color: | Beige |
| Hauptfarbe: | Beige |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 8 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 22 cm |
| Weight IC: | 1.1 kg |
| Weight MC: | 9 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W584 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











