Article number:10036511EAN:4007698466855
Wind light winter forest decor made of glass green (W/H/D) 10x12x10cm
| IC / MC: | 12 / 24 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The Winter Forest lantern made of high-quality glass offers retailers and interior designers an attractive, long-lasting decorative solution. Ideal for atmospheric interior designs in the retail and hospitality sectors, it increases profitability thanks to its simple presentation and versatile application options.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Green |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight IC: | 6.86 kg |
| Weight MC: | 13.73 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W186 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









