Article number:10041137EAN:4007698607807
White porcelain Christmas tree (W/H/D) 5x7x5cm
| IC / MC: | 24 / 144 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The white porcelain Christmas tree (5x7x5 cm) is ideal for retailers and designers. High quality finish ensures durability and easy presentation to boost seasonal sales. Perfect for stylish window displays and versatile in commercial environments.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Porzellan |
| Color: | White |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 5 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight IC: | 1.58 kg |
| Weight MC: | 9.5 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W389 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.












