Article number:10035606EAN:4007698446796
Seat cushion faux fur made of polyester matcha green Ø34cm
| IC / MC: | 12 / 24 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Optimize your seating surfaces with the durable polyester seat pad. The matcha green faux fur adds stylish flair to retail or interior designs. Ideal for commercial buyers looking for high-quality, versatile products with attractive margins.
| Color: | Green |
|---|---|
| Material: | Polyester |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 34 cm |
| Height: | 34 cm |
| Diameter: | 34 cm |
| Weight IC: | 3.3 kg |
| Weight MC: | 6.6 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W044, W102, W205, W244, W462, W573 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









