Article number:10046265EAN:4007698235529
Santa Claus with wreath/lantern made of poly green 2 assorted (W/H/D) 6x11x4cm
| IC / MC: | 12 / 144 |
|---|---|
| PU: | 8 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
For retailers and interior designers: Our Santa Claus made of durable poly resin (6x11x4cm) impresses with its timeless design. Perfect for seasonal decoration, it attracts attention and increases sales thanks to attractive storage and flexible application options in a commercial environment.
| Color: | Green |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Kollektion: | Evergreen |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 8 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 4 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 11 cm |
| Weight IC: | 0.79 kg |
| Weight MC: | 9.5 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











