Article number:10043039EAN:4007698663643
Pocket warmer ox made of plastic/plush cover, brown (W/H/D) 11x12x1cm
| IC / MC: | 12 / 48 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Add the pocket warmer ox to your sales shelves, ideal for seasonal impulse purchases. The durable plastic core with fluffy plush cover is an impressive functional decorative element. Benefit from versatile presentation and attractive margins. Perfect for retailers and interior designers.
| Color: | Brown |
|---|---|
| Material: | Plastic |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 11 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight IC: | 0.95 kg |
| Weight MC: | 3.79 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W265 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











