Article number:10047694EAN:4007698280093
Mug ghost/pumpkin made of stoneware (W/H/D) 14x9x10cm 460ml
| IC / MC: | 12 / 36 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Ghost/Pumpkin" stoneware mug, ideal for retail and seasonal decorations, combines durable quality with a unique design. Increase your margins through attractive presentation and impress interior designers with its versatility in themed environments.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Steingut |
| Color: | Green |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Steingut |
| Material: | Stoneware |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 14 cm |
| Height: | 9 cm |
| Filling quantity: | 460 |
| Weight IC: | 5.28 kg |
| Weight MC: | 15.84 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










